YAŞAM HATTI NEDİR?

Yaşam Hattı, teras veya Çatılarında korkuluk veya parapet bulunmayan binalarda, üstünde çalışma yapılacak metal konstruksiyonlarda, kule tipi yapıların dikey merdivenlerinde, kısaca yüksekte çalışacak personelin düşme ihtimalinin bulunduğu tüm alanlarda öncelikle personelin düşüşünü engellemek amaçlı, düşüş gerçekleştiği durumda da personelin vücuduna etkileyecek olan şok yükünü kuvvet sönümleyici sistemler vasıtası ile minimuma indirme amacı olan yatay ve dikey sistemlerdir.

Yatay ya da dikey yaşam hatları birçok mimari projede can güvenliği için tercih edildiği gibi, yeni yapılanan inşaat sektöründe zorunlu hale gelmeye başlamıştır. Yaşam hatları ve düşüş durdurma sistemleri sayesinde yüksekte çalışan personelin can güvenliği sağlanmakta, böylece çalışma sahalarında çalışma verimliliği artırılmaktadır.

 

Farklı sahalarda birçok emniyetli erişim uygulamasını tasarlamış olan tecrübeli  ve yetkin süpervizörlerimiz ve mühendislerimizle, çalışma sahanızın ihtiyacı doğrultusunda yüksekten düşme riski içeren alanlar için düşüş durdurma veya engelleme sistemleri konusunda çözümler yaratıyoruz.

 

Gerekli Kişisel Koruyucu Donanım setlerinin sağlanması, çelik halatlı veya raylı dikey yaşam hatları, yatay yaşam hatları, güvenlik ağları, düşüş durdurucu ankraj dübelleri, uluslararası tüm standartlara uygun olarak sağlamakta ve sahanıza montajını gerçekleştirmekteyiz.

 

İBEKS Avusturya'da üretilen Avrupa'nın en büyük markalarından biri olan INNOTECH'in ve Türkiye'nin büyük markası XTR SAFETY'nin yetkili proje ve montaj firmasıdır. Yüksekte güvenli çalışma, yatay ve dikey yaşam hatları, düşme önleyici ekipmanlar konusunda sektörün öncelerinden INNOTECH ve XTRSAFETYürünleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 

 

Teras veya çatılarında korkuluk veya parapet bulunmayan binalarda, üstünde çalışma yapılacak metal konstrüksüyonlarda, kule tipi yapıların dikey merdivenlerinde, kısaca yüksekte çalışacak personelin düşme ihtimalinin bulunduğu tüm alanlarda yatay ya da dikey yaşam hatları ve düşüş durdurucu sistemler kullanılmaktadır.

 

Yaşam hattına, bağlı şekilde çalışan personelin olası bir düşüş ihtimalinde zarar görmeden kurtulması sağlanmaktadır.

 

Bu sistemler kalıcı ya da geçici olarak uygulanabilir.

 

Projelerimizde kullandığımız yaşam hatları uluslararası tüm standartlara uygun olarak üretilmiş ve test edilmiştir. Kurmuş olduğumuz sistemler İNNOTECH markalı ürünler için 10 yıl XTRSAFETY markalı ürünler için 25 yıl üretici firma garantisi altındadır