XTR Safety Düşüş Durdurma Sistemleri

Güvenlik faktörünün en öncelikli özellik olarak öne çıktığı XTR Safety Düşüş Durdurma Sistemlerinde tüm sistem elemanları tek tek kalite kontrolden geçirilerek paketlenmektedir. Yapılan testlerde, ankraj noktasına ve düşüş sırasında personel üzerine etki eden yükler rakiplerine göre çok daha düşüktür.

Tüm sistem elemanları defalarca düşüş testine tabi tutulmuştur. Her test sonrasında alınan sonuçlara göre tekrar geliştirilen sistem elemanları mükemmel sonuçlara ulaşılana kadar test edilmiştir.

Tüm XTR Safety Düşüş Durdurma Sistemleri, BSI (British Standards Institution) tarafından test edilerek belgelendirilmiştir. Ürünlerin tamamı 25 yıl garantiye sahiptir.

XTR Safety Ürünlerinin Üretim Aşamaları

 

01 Tasarım

 

Yüksekte çalışan ekiplerin güvenli bir ortamda çalışmaları için gerekli olan düşüş engelleme sistemleri ihtiyacı belirlenir. Bu ihtiyaca göre en uygun sistem ve sistemi oluşturan elemanlar tasarlanarak prototip aşamasına geçilir.

 

02 Prototipleme

 

Tasarımı yapılan ve analiz programlarından geçer not alan ürünler 3D prototipleme ile işlevselliği test edilir. Sonrasında gerçek prototip üretimi gerçekleştirilerek test aşamasına geçilir.

 

03 EN Testleri

 

Prototiplerin XTR Safety test merkezindeki defalarca test edilmesinden sonra son güncellemeler yapılır ve ürünlerin uluslararası geçerli sertifikasyon testlerine geçilir. Tüm EN testlerimiz dünyanın en büyük belgelendirme kurumu olan BSI tarafından gerçekleştirilir.

 

04 Üretim & Kalite Kontrol

 

Testleri ve sertifikaları tamamlanan ürünler, yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerimizde üretilip depomuza sevk edilir. Depoda her bir ürün tek tek kontrol edilip itina ile paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir.

IMG_2482-1.jpg
XTR-HR-POS-System.jpg
XTR SAFETY - Yatay Yaşam Hatları

XTR SAFETY Yatay Yaşam Hatları serisi hemen hemen her türlü durumda yüksekte çalışan personelin güvenliğini kesintisiz olarak sağlar.

 

EN795-2012 standartlarına göre testleri yapılmıştır ve 25 yıl üretici firma garantisine sahiptir.

XTR SAFETY -       Dikey Yaşam Hatları

çok
yakında

XTR SAFETY Dikey Yaşam Hatları, her türlü dikey merdiven üzerine herhangi bir kaynak vs gibi zarar vermeden monte edilebilen güvenli sistemlerdir.

 

EN353-1 standardına sahip XTR SAFETY Dikey Yaşam Hatları tamamen paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.

Araç-Üzeri-Sistem1_düzenlendi.png
 XTR SAFETY - Kamyon Üstü Yaşam Hatları

EN795 standardına göre test edilmiştir.

 

Araç üzeri çalışma sistemleri için ve düşüş mesafesinin sınırlı olacağı durumlar için ideal çözümlerdir.

IMG_6170.png
XTR SAFETY - Portatif Yaşam Hattı Sistemleri

XTR SAFETY PORT serisi yaşam hatları, sabit kuruluma gerek olmayan yerlerde ve sürekli farklı ortamlarda çalışan teknisyenler tarafından tercih edilen portatif sistemlerdir.

 

PORT sistemi hızlı bir şekilde kurulup çalışma yapıldıktan kolaylıkla sökülebilir.

 

SNG-02-1.png
XTR SAFETY - Tek Ankraj Noktaları

Yaşam hattı kurmak yerine riskli bölgelere yerleştirilebilecek tek ankraj sistemlerinden oluşurlar.

 

Her türlü çatı yapısına yerleştirilebileceği gibi, pencere kenarlarına temizlik personelinin güvenliği için de yerleştirilebilir.

 

EN 795 standardına sahip bu ankraj noktaları pratik bir şekilde yerleştirilebilirler.